عسل وحشی

عسل وحشی

عسل وحشی کوهی از زنبورهای عسلی هستند که از نظر شکل،جثه و نحوه تشکیل کُلُنی با زنبورهای پرورشی که درون کندو نگهداری می شوند کاملا فرق دارند. زنبورهای عسل کوهی وحشی در بلندای صخره ها ، درختان و شکاف صخره ها یا درون چاه و غار اقدام به ساختن کلنی می کنند و انسان ها نقشی در پرورش و نگهداری این نوع زنبور ندارند برعکس زنبور عسل پرورشی.
البته ناگفته نماند که عده ای افراد عسل های وحشی را قاطی میکنند با عسل معمولی و به مردم می فروشند ، یا عده ای افراد متقلب اقدام به فروش عسل تقلبی به جای عسل کوهی میکنند که قطعا اینگونه پول در آوردن حرام است و در این دنیا پس خواهند داد.
لذا قبل از خرید عسل وحشی از سودجویان کثیر این عرصه ، ابتدا تحقیقات کامل داشته باشید تا فریب نخورید . عده ای با فریب مردم که  عسل وحشی کردستان داریم قصد سودجویی دارن لذا فریب نخوید و آگاه باشید در انتخابتان.

عسل وحشی

این عسل بسیار محدود است و فصل برداشت آن نیز مشخص و معین است . متاسفانه بدلیل خشکسالی های چندسال اخیر  و هجوم مردم همیشه در صحنه ( از افراد اداری تا بازنشستگان و …) برای یافتن و صد متاسفانه برداشت کاملا غیر اصولی و غیر حرفه ای عسل کوهی وحشی ، شاهد منقرض شدن زنبوران عسل وحشی هستیم.

متاسفانه عده ای را حرص و طمع گرفته و در فصولی که نباید برای برداشت عسل اندک این زنبورها اقدام کرد، عده ای افراد نادان راهی دشت و  کوه می شوند برای تخریب و برداشت غیر اصولی آن که متاسفانه هیچ نظارت و محافظتی از محیط زیست بر روی این داروسازان بالدار کوچک صورت نمی گیرد و افراد خاطی دست به تخریب و منقرض کردن نسل این نوع زنبورها می زنند.

عسل وحشی کوهی

نحوه برداشت عسل وحشی کوهی

برداشت عسل وحشی کوهی اصول و قانون خودش دارد. عسل وحشی (wild honey) در کشورهای شیخ نشین خلیج فارس با نام عسل الجبلی شناخته میشود و قیمت این عسل در این کشورها بسیار بالاست. برای اطلاعات بیشتر در مورد عسل کوهی وحشی و یاخرید آن که به صورت کاملا محدود است با شماره 09171397085  تماس بگیرید. خواص عسل وحشی بسیار بالاست همانطور که در سوره مبارکه نحل آیات شریفه 68 و 69 به صراحتا به این نوع عسل اشاره شده است .

 

نظرات

پاسخی بگذارید

[bws_google_captcha]