عسل و بیماری قلبی

عسل و بیماری  قلبی و عروقی
خواص عسل کوهی
طبیعی در درمان بیماری های قلبی و عروقی غیر قابل انکار است . درمان بیماری های قلبی با عسل طبیعی با خواست خداوند امکان پذیر است . با مصرف عسل کوهی بدن خود را بیمه کنید در مقابل بسیاری از بیماری ها علی الخصوص بیماری های قلب و عروق زیرا عسل طبیعی بدلیل داشتن دیاستاز چربی های اطراف قلب را آب می کند.

امام کاظم ( ع ) فرموده : عسل برای بیماران شفای عاجل و قاطع است. قلب پر کار ترین عضله بدن است که از بدو تولد شروع به کار می کند و با استراحت آن ، انسان و حیوانات به استراحت ابدی می پردازند. این عضو بیشترین مصرف انرژی را در بین تمام عضلات بدن دارد .
انرژی مورد نیاز عضلات از طریق سوختن گلوکز داخل یاخته های بدن آزاد می شود و ثابت شده که عسل طبیعی به علت داشتن گلوکز زیاد کاه سهل التجزیه و انرژی زاست تأثیر بسیار مهمی روی عضلات‌ قلب در انواع مختلف بیماری های قلبی دارد . از طرف باعث تحریک و تقویت قلب و هم چنین باعث گشاد شدن رگ ها شده و جریان خون را در درون شریانهای انشعابی افزایش می دهد ، از طرف دیگر سبب بهبود وضع فشار مایعات بدن شده و فشار خون را تنظیم و از سکته قلبی جلوگیری می نماید . وقتی سرعت جریان خون در قلب و عروق زیاد شود ، مقدار هموگلوبین خون افزایش می یابد و این افزایش سبب جذب اکسیژن بیشتر در شش ها و در نهایت شادابی بیشتر به علت اکسیژن رسانی بیشتر به سلول‌های بدن و دفاع کار آمدتر مواد زاید آنها می شود . این توجیهات علمی ثابت می کند که مصرف عسل در افراد سالم موجب طول عمر بیشتر قلب آنها می شود و در بیماران قلبی باعث تقویت عضله قلب و تشدید فعالیت آن می شود. برخی از پزشکان متخصص قلب و عروق با انجام تحقیقات روی بیماران قلبی از طریق مصارف خوراکی یا تزریقی عسل ، مصرف عسل را برای سالم نگه داشتن قلب افراد سالم یا تقویت قلب بیماران قلبی را بسیار مفید دانسته و توصیه کرده اند.

درمان بیماری های قلبی با عسل

دکتر گولومب، مصرف 50 تا 140 گرم عسل در روز به مدت 2 ماه توسط بیماران قلبی را توصیه کرده است . افراد سالم ، برای تقویت عمومی بدن و سالم نگهداشتن قلب و عروق خود ، روزانه یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و شربت عسل مذکور را بنوشند . همچنین توصیه می شود که بیماران قلبی ضمن اینکه تحت نظر پزشک معالج خود هستند ، با مصرف عسل به تقویت کار قلب خود کمک کنند، توصیه می شود تمام بیماران قلبی ، به ویژه آن دسته از بیماران مبتلا به انسداد یا تنگی عروق قلبی هستند ، از مصرف عسل کوتاهی نکنند.

دکتر ج- ن توماس در مقاله ای در نشریه Lancet می گوید : در موارد ضعف قلب، مشاهده شده است که عسل می تواند تاثیر زیادی در بازگرداندن فعالیت قلب و زنده نگهداشتن بیماران داشته باشد. قلب نوعی عضله است و مانند تمام عضلات دیگر به وسیله عسل برانگیخته شده و انرژی مورد نیاز عضله خسته شده اش را تامین می کند.
شیمرت (پزشک) از عسل برای تقویت قلب پس از انجام یک عمل جراحی سخت نام برده است و آن را روی 26 بیمار مبتلا به آنژین دوپواترین ( 10 میلی گرم در روز) تزریق کرده و دگرگونی و بهبودی حالت کلی آنها بسیار خشنود کننده بوده است. زایس با تزریق عسل در قلب یک بیمار هفتاد ساله که اعضای پائین کالبد او ورم کرده بود نتایج خوبی به دست آورد.

لونارد به بیماران قلبی که از بی خوابی رنج می بردند یک لیوان شربت عسل ولرم ( عسل محلول در آب) پیش از خوابیدن و شب هنگام توصیه می کند .
خوردن عسل تپش قلب را تنظیم می کند . پایگاه اینترنتی بهداشت به نقل از پژوهشگران نوشته است خوردن عسل یکی از بهترین راه های درمان تپش قلب است و بهترین روش درمانی آن خوردن یک لیوان آب ولرم و یک قاشق عسل و نصف لیمو ترش قبل از خوابیدن است . در زیر روش تغذیه عسل توسط بیماران قلبی را توصیه می کنیم:
1 .تقویت کار قلب یا کمک به رفع تنگی عروق ، به مدت سه ماه به طور مدام ادامه دهید.
2 .برای مدت سه ماه ، هر روز در سه نوبت 30 گرم عسل را مصرف کنید ( روزانه 90 گرم) هر قاشق غذاخوری 100 گرم عسل جا می گیرد.
3 .سعی کنید مصرف در حد 30 گرم در هر نوبت رعایت شود
4 .عسل مصرفی را نیم ساعت بعد از صبحانه ، نهار و شام به صورت شربت مصرف کنید.
5 .در هر نوبت مصرف، 30 گرم عسل کوهی ( یک پیمانه مخصوص) را در یک لیوان آب ولرم کاملاً حل کنید و بنوشید.
6. پس از سه ماه ، کمک درمانی با عسل را به مدت سه ماه دیگر به روش فوق و با 15 گرم عسل در هر نوبت 45 گرم در روز ادامه دهید .
7. پس از اتمام ماه ششم ، دوره کمک درمانی قلب شما با عسل تمام شده است .

عسل و بیماری قلبی

اما توصیه می شود که از آن پس نیز از مصرف عسل غافل نشوید و دست کم یک روز درمیان یک لیوان شربت عسل که حاوی یک قاشق مرباخوری عسل باشد بنوشید . چون بیماری قلبی به مسائل عصبی نیز ارتباط دارد در قسمت عسل و درمان بیماری های گوارشی و عصبی نظری افکنده و ادامه مصرف عسل را به آن صورت انجام دهید انشاءالله .. شفا حاصل شده البته از رسول اکرم ( ص) نقل است : کسی که در هر ماه یک بار عسل بخورد ، به قصد شفایی که خداوند در قرآن درباره عسل فرموده از خطر 77 مرض مصون می ماند . چون همانطور که میدانید استفاده از دارو 50 درصد درمان است و تلقین به نفس نیز 50 درصد درمان، پس با نیت درمان و سفارش رسول اکرم (ص) نیت کرده و عسل را بعنوان درمان برای هر بیماری خود استفاده کنید

نظرات

2 دیدگاه برای “عسل و بیماری قلبی”

  1. بابك اذري گفت:

    با سلام و عرض ادب :
    از لحاظ علمي آيا مصرف عسل طبيعي در درمان آريتمي قلبي مخصوصاً اريتمي به شكل pvc (ضربان اضافي قلب) موثر است اگر جواب بله است لطفا روش مصرف را هم توضيح دهيد و همچنين چه موادي بغير از عسل در درمان اريتمي قلبي مخصوصاً اريتمي به شكل pvc (ضربان اضافي قلب) موثر است.
    با تشكر فراوان

  2. زهرا گفت:

    سلام ببخشید ایا عسل کوهی برای گشادی دریچه قلب هم مفید است ؟ اگر هست طریقه مصرف و مداوای آن با عسل کوهی را برای من توضیح دهید خیلی متشکرم .

پاسخی بگذارید

[bws_google_captcha]